Zakończenie pracy

Możecie się dzielić swoimi doświadczeniami w pisaniu prac
pisanie
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:00

Zakończenie pracy

Post autor: pisanie »

Zakończenie pracy (wnioski, podsumowanie) nie może być spisem szczegółowych wniosków zawartych w pracy, ani tym bardziej streszczeniem jej wywodów.

pisanie
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:00

Re: Zakończenie pracy

Post autor: pisanie »

I jeszcze przykładowe zakończenie przy licencjackiej na wzór:

Transport i jego znaczenie są oczywiste chyba dla wszystkich. To właśnie on determinuje podstawowe czynności ludzi, takie jak praca, nauka czy działalność gospodarcza. Wraz z postępem technicznym zwiększają się możliwości dotyczące warunków prowadzenia transportu.
Do charakterystycznych cech transportu zaliczyć można jego właściwość zwiększania przestrzennego zasięgu rynku zbytu produktów, poprzez ograniczanie negatywnego wpływu przestrzeni na warunki ich wytwarzania. Mniej więcej oznacza to, że samo istnienie transportu powoduje, iż dobra te i usługi nie muszą być wytwarzane wszędzie tam gdzie są potrzebne, lecz w miejscach, w których istnieją ku temu możliwie najlepsze warunki techniczne i ekonomiczne. Usługi transportowe są konsumowane w tym samym momencie, gdy się je wykonuje i jako takie nie mogą być „składowane” i dostarczone na rynek po ich wyprodukowania. Stwierdzenie to jest oczywiste, niemniej jednak wynikają z niego istotne konsekwencje gospodarcze, bowiem jednoczesność produkcji i konsumpcji usług transportowych pociąga za sobą potrzebę budowania i utrzymywania w gotowości eksploatacyjnej takich urządzeń infrastruktury transportowej, w których „zmagazynowana” powinna być zdolność przewozowa transportu odpowiadająca potencjalnym, najwyższym oczekiwaniom obsługiwanego obszaru.
W tym pojęciu transport kolejowy o charakterze towarowym w Polsce w ostatnich latach borykał się z dużymi problemami. Zmniejszała się ilość i wielkość przewożonych ładunków, narastało bezrobocie i dewastacja infrastruktury. Jednakże od 2001 roku, od kiedy powstałą Spółka PKP Cargo S.A. można zaobserwować powolne tendencje do poprawy sytuacji. Pomimo tego, że cały transport kolejowy cały czas ma ogromny deficyt, to jednak same przewozy towarowe w ostatnich latach przynoszą zyski, które trzeba przyznać są dość znaczące w całej strukturze dochodów Grupy PKP S.A. Cieszy na pewno fakt, iż towarowy transport kolejowy odradza się w strukturze polskiego transportu po latach zaniedbania i trudności. Misja i cele, jakie stawia przed sobą firma PKP Cargo S.A. są na pewno ambitne i w razie ich skutecznego realizowania spółka stanie się jednym z bardziej znaczących przewoźników towarowych w tej części Europy.

ODPOWIEDZ